uudiste arhiiv

Valmimas on hobumajandustöötaja kutsestandard

Valmimas on kutsestandardid hobumajanduses , vahendab www.hobumaailm.ee

Koolisõidu ponikarikal edukad eesti hobused

Veskimetsas sai alguse tänavune koolisõidu ponikarikas, vahendab hobumaailm.ee

Eesti hobuse kasvatajate haruseltsi aastakoosolek 2011

Eesti hobuse kasvatajate haruseltsi aastakoosolek toimub 04.märtsil 2011 Laimjala Rahvamajas, Saaremaal, teatab Eesti Hobusekasvatajate Selts

EHKÜ üldkoosolek 2011

Eesti Hobuse Kaitse Ühingu üldkoosolek toimus kolmapäeval, 27. aprillil 2011. a algusega kell 12.00 Läänemaal Matsalu Rahvuspargi keskuses Penijõe mõisas

Juunikuu Oma Hobu on valmis

Juunikuu Oma Hobu on valmis.Järgmise nädala alguses väljub ajakiri trükist ning nädala lõpus peaks jõudma ka ettetellijate postkastidesse ja poodidesse.

Hobumajandustöötaja kutsestandardi kavandi arvamusküsitlus

Hobumajandustöötaja tase 4 kutsestandardi kavandi arvamusküsitlus. See on esmataseme kutsestandard, mis on aluseks kutseõppe õppekavale.

Eesti hobune ja pärandkooslused

Egle Parts kaitses Euroakadeemias juunikuuu alguses edukalt bakalaureusetööd eesti hobusest pärandkoosluste säilitajana .

Hobuste veovõistlus Toris

Tori hobusekasvanduse juubeliüritused algasid 8. juunil Toris vabariiklike hobuste veokatsetega, kus osales ka kolm eesti tõugu hobust.

Paemurru Karikas - 2011

Juunikuu teisel pühapäeval koguneti juba teistkordselt Paemurru talli juurde, et osa saada ratsavõistlustest, kus põhitähelepanu oli suunatud eesti tõugu hobustele.

Eesti tõugu hobuste näitus Soomes

Eesti hobune on jätkuvalt populaarne meie põhjanaabrite hulgas. Läinud laupäeval korraldati Soomes eesti tõugu hobuste näitus, mis meelitas kohale ligi 60 pealtvaatajat.

Edu koolisõidus jätkub!

Sel aastal on eesti tõugu hobused esinenud edukalt koolisõiduvõistlustel. Äsja Niitväljal toimunud jõukatsumisel edestati isegi importkoolisõiduhobuseid.

Ratsaliidu suvine ponikarikas

ERL suvistel ponikarika etappidel on südika esinemisega silma paistnud mitmed eesti tõugu hobused.

Tule vaatama eesti hobuste ratsatraavi!

Montè ehk ratsatraav on eesti hobusele tundmatu ala. Veel on - kuid neljapäeval, 30. juunil saab olema Tallinna hipodroomil esimene jooks eesti hobustele sellel alal.

Hipodroomil tehti ajalugu (Täiendatud 4.07.)

Neljapäeval, 30. juunil sai Tallinna Hipodroomil teoks kaua aega hoogu võtnud üritus - eesti hobuste ratsatraavi võistlus.

Ponid võistlevad nädalavahetusel Ruilas

Sel nädalavahetusel selguvad Ruilas poniklassi Eesti meistrid takistussõidus ja koolisõidus.

Eesti hobuste ratsatraav

Hipodroomil toimus neljapäeval, 14. juulil järjekordne ratsatraavi võistlus eesti hobustele.

Ants - parim koolisõiduhobune juunioride klassis!

Äsja lõppenud Eesti meistrivõistlustel esinesid edukalt mitmed eesti tõugu hobused.

Eesti Hobuse Päev 2011 / täiendatud

Laupäeval, 13. augustil toimub Carl Robert Jakobsoni talumuuseumis Kurgjal Eesti Hobuse ja Eesti Maakarja Päev.

Valli - karikasarja parim

Laupäeval, 23. juulil toimus Perilas ERL ponikarika finaal koolisõidus, karika võitsid eesti tõugu hobune Valli ja Madli Katriin Tauts (Tondi RSK).

Rokit stardib EMil

Eesti tõugu hobune Rokit stardib koos Marii-Heleen Raidmetsaga Euroopa meistrivõistlustel.

Reesa esimene start

Oma elu esimese võistlusparkuuri läbis läinud nädalavahetusel Uuemõisas eesti tõugu mära Reesa.

Parimad noorhobused 2011

Toris selgusid selle aasta parimad eesti tõugu noorhobused.

Eesti hobusel on juubeliaasta

Tänavu augustis möödub 90 aastat ajast, mil ettevõtlikud Läänemaa eesti hobuse kasvatajad koondusid ja asutasid Eesti Maahobuse Kasvatajate Seltsi.

Suvine ERLi Ponikarikas

Ratsasportlaste suvine võistlushooaeg hakkab lõpule jõudma, seda ka ponisportlastel. Takistussõitjad selgitasid ERLi ponikarika parimad.

Edukad stardid

Eesti hobused pole ainult takistus- ja koolisõidus edukad, häid saavutusi näeme ka kolmevõistluses ja kestvusratsutamises.

Hipodroomil toimus järjekordne ratsatraav

Väikese vaheajaga jätkati laupäeval, 10. septembril Tallinna hipodroomil eesti hobuse ratsatraaviga.

Uus hobusetõug Eestimaal

Keskkonnaametnike eestvõtmisel saabusid Hollandist Eestimaale esimesed konik-tõugu hobused (sõna „konik“ tähendab poola keeles väikest hobust), kes on üpris sarnased meie eesti tõugu hobusega.

Rüütel oli Heimtalis edukas

Eesti tõugu täkk Rüütel näitas võõrratsaniku testil kõrget taset

Oktoobrikuu Oma Hobu

Trükikojast tuli välja oktoobrikuu Oma Hobu – järjekorranumbriga 50. Seega on ajakirjal väike juubel! Igatahes pole Eestimaal teadaolevalt ükski teine hobuajakiri selle numbrini veel jõudnud.

Osta tall, saad hobuse kauba peale!

Raplamaa majatehas on koos sama kandi hobusekasvatajaga mõelnud välja uudse kampaania Soome turu vallutamiseks — talli või maneeži ostja saab kauba peale eesti tõugu hobuse.

Eesti hobused esinesid horseshowl

Täna alanud Tallinn International Horse Show juhatasid sisse poniratsanikud. 105 cm kõrgusele ümberhüpetega parkuurile startis 19 paari, nende hulgas neli ratsanikku eesti hobusel.

Eesti hobune rakendis / Lisatud fotogalerii - 17.12.2011

Muhumaal Tihusel toimusid koolivaheajal rakendispordivõistlused, kus võistlesid eesti tõugu hobustega ainult tüdrukud. Ühtlasi pandi selle üritusega punkt kaks aastat kestnud projektile "Eesti hobune rakendis".

Räpsi ja Kaisa olid Väänas võitmatud

Sisehooaja koolisõidu karikasarja I etapil olid suurepärases võistlushoos eesti hobune Räpsi ja Kaisa Falkenberg.

Eesti hobune 2011

Trükist ilmus eesti tõugu hobuse teemaliste artiklite kogumik "Eesti hobune 2011". Teose väljaandja on Eesti Hobuse Kaitse Ühing ja väljaandmist toetas EL Maaelu Arengu Fond. Lisaks päevakohastele artiklitele on kogumikus toodud ära ka 2011. aasta lõpu seisuga eesti tõugu sugutäkkude kataloog (kõikide täkkude sugupuud ja värvifotod).

Kas OMA HOBU on tellitud?

Et järgmisel aastal ei ootaks ees ebameeldiv sündmus - postkasti polegi jõudnud värske ajakiri Oma Hobu, siis on õige aeg praegu kontrollida, kas olete ikka vormistanud ajakirja tellimuse. Tellijate vahel, kes on vormistanud 2012. aasta tellimuse enne 31. detsembrit 2011, loositakse välja hulk pileteid Tallinna Horse Show`le, mis tuleval aastal toimub juba kümnendat korda. KIIRUSTAGE ETTETELLIMISEGA!

Tubli esinemine koolisõidus

Laupäeval 28. jaanuaril peeti Niitväljal ERL koolisõidu karikasarja sisehooaja teine etapp. Vaatamata jahedavõitu ilmale, oli osalejaid palju ja kõikidele startidele kokku kulus enam kui kaksteist tundi.

Suri sugutäkk Elkar

30.jaanuaril suri tunnustatud eesti tõugu sugutäkk Elkar 598 E (i Episood 393E, e Valli 2909E, ei Võlur 3304TB). Selle aasta 9. mail oleks Elkar saanud 30 aastaseks.

Hobused kodustati vähemalt 18 erinevas paigas

Kuid siiani on mitmeid vastamata küsimusi, kuidas inimesed hobuste kodustamiseni jõudsid. Itaalia teadlaste arvates mõistsid erinevates paikades elavad inimesed peaaegu samal ajal, millist kasu metsikute hobuste kodustamine anda võib, vahendab Elu24.

Eesti hobuste tõuraamatu I köide digitaliseeritud

Kõigil huvilistel on nüüd võimalik Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) kodulehe kaudu tutvuda eesti hobuste tõuraamatu esimese köitega - Täkud.

Õhus on kevadet

29. veebruaril võõrustas Kolgaküla eesti hobuse kasvatajaid ja huvilisi - EHSi eesti hobuse haruselts pidas üldkoosolekut. .

Hobumessil esitletakse eesti hobust / TÄIENDATUD

Nagu eelnevalt oleme juba teada andnud, on sel nädalavahetusel toimuval Helsingi hobumessil esindatud oma boksikohaga teiste hobusetõugude seas ka eesti hobune.

Tulemas on ühingu üldkoosolek

Eelinfona teatame, et Eesti Hobuse Kaitse Ühingu 2012. aasta üldkoosolek toimub laupäeval 17. märtsil algusega kl 11 traditsiooniliselt Läänemaal Matsalu Rahvuspargi keskuses Penijõe mõisas.

Eesti hobune lummas Helsingis messikülastajaid

Elusuuruses imekauni värvusega eesti hobuse pilt püüdis pilku ja meelitas messihallis lähemale astuma ka neid, kes eesti hobusest seni midagi ei teadnud.

Teadaanne - EHKÜ üldkoosolek

Laupäeval, 17 märtsil algusega kell 11 toimub Matsalu rahvuspargi keskuses Penijõe mõisas ühingu üldkoosolek, kuhu on lisaks liikmetele oodatud ka kõik eesti hobusest huvitatud külalised.

Eesti hobuste üliedukas päev koolisõidus!

"Eestlased" jätkavad üliedukalt võstlemist rahvuslikul koolisõidukarikal. Eilne päev oli jälle tõestuseks, et just see ala on eesti hobusele aknaks sporti.

Ralfi ja Kati esimene kolmevõistluse start.

Kati Raidma (Vändra RSK) ja Ralf (i Rall, ei Vilkur) näitasid head taset rahvusvahelisel sisekolmevõistlusel, mis toimus läinud nädalavahetusel Kurtnas.

EHKÜ auhindab 2012. aastal parimaid hobuseid spordis

Eesti Hobuse Kaitse Ühing kuulutab 2012 aastal välja edetabelipõhise konkursi "Parim eesti tõugu hobune spordis 2012". Parimad eesti tõugu hobused selgitatakse välja nii takistussõidus kui ka koolisõidus. Loe edasi....

Ponide välishooaeg takistussõidus on avatud

Perilas toimus ERL suvise ponikarika avaetapp takistussõidus.

Hobuparaadil osalesid ka eesti tõugu hobused

Eesti Ratsaspordi Liidu 90. aastapäeva tähistamiseks toimus laupäeval, 12. mail Tallinnas uhke ratsaparaad läbi linna.

Edetabelisse on kantud juba 38 eesti tõugu hobust

Edetabeli võistlustest on peetud viis takitsussõidu ning kolm koolisõidu võistlust. Kokku on edetabelisse kvalifitseerunud tänase seisuga 37 hobust.

Võidukas paarisrakend Rapla rakendil

Rapla rakendi nimeline võistlus tõi taas rõõmu ja tunnustus eesti hobustele. Anu Pärisoo juhitud (groom Nedy Chan) Voore tallide hallide eesti tõugu hobuste paarisrakend Amadeus ja Allegro olid sel korral parimad.

Rakenditega Kolgakülas - põnevust kogu raha eest

Möödunud laupäeval, 9. juunil kogunesid rakendisportlased külalislahkesse Kolgaküla talli. Kavas oli Eesti Ratsaspordi Liidu rakendispordi karikasarja II etapp. Kalendrisse märgitud nagu iga teinegi ja märge veel madalama taseme kohta.

Edetabeleid juhivad Rodotendron ja Tarson

Juuni on seljataga ning hulga edetabeli võistlusi peetud. Ka kokkuvõtted on tehtud. Loe edasi...

Kaheksa eesti tõugu hobuse vägev etteaste Eesti meistrivõistlustel

5.-8. juulini Ruilas peetud Eesti meistrivõistlustel osales kaheksa eesti tõugu hobust, viis neist takistussõidus ning kolm koolisõidus. Rõõmu ja tähelepanu jagus küllaga.

Eesti hobuse päeval käis ligi tuhat inimest

Eile, 12. augustil Kurgjal toimunud II eesti hobuse päev kujunes tõeliseks suursündmuseks.

Kurgja pildigalerii

Pilte 12 augustil Kurgjal toimunud eesti hobuse päevast.

Ratsaorienteerumisest. Ja mitte ainult.

Kirjutada lugu võistlusest, mida oled korraldanud ja kus osalenud enam kui kümme korda nii, et see ka lugejale huvitav oleks, on keeruline töö. Lihtne on teha copypaste eelmisest aastast, korrigeerida kuupäevad ja lugu ongi valmis. Paraku jääb selline kirjatükk suurema järelmõjuta.

Horse showl toimub eesti hobuste osavõtul suur etendus

Järjekorras kümnes Horseshow saab alguse juba homme. Oma Hobu ja Eesti Hobuse Kaitse Ühing on oma boksiga väljas tavapärases paigas. Tulge uudistama ning kindlasti vormistama ka tuleva aasta ajakirjatellimusi. Pühapäev Saku hallis on eriline eesti hobusele. Suure etenduses "Minu Eestimaa" on eesti hobustel suur roll, keda on areenil tõesti palju. Tulge kõik vaatama! Meile teadaolevalt esinevad etenduses eesti tõugu hobused Apollo, Allur, Valli, Teele, Kardo, Kalver, Armin, Lala, Trend, Tamsir, Rummu Jüri, Rokit, Renegat, Räpsi, Toonik, Ralf, Amadeus, Allegro.

EHKÜ sügiskoosolek

Eesti Hobuse Kaitse Ühingu aastalõpukoosolek toimub laupäeval, 17. novembril 2012.a. algusega kell 11.00 Harjumaa Veterinaarkeskuses (Tallinn, Västriku 2b).

Eesti hobune foorumiteemana

Eesti hobuse kasvatajate ja huviliste omavahelise suhtluse aktiviseerimiseks on avatud rubriik avalikus hobufoorumis

EHKÜ aastalõpukoosolek 2010

EHKÜ aastalõpukoosolek toimus 6. novembril 2010 algusega kell 11. Seekord mittetraditsiooniliselt Tallinnas

EHKÜ sai 10 aastaseks

Eesti Hobuse Kaitse Ühingu asutamiskoosolek toimus 18. augustil 2000 Saaremaal, Kaali koolimajas. Asukohavalik oli strateegiline, sest samal päeval toimusid Kõljalas iga-aastased eesti tõugu noorhobuste jõudluskatsed ja eesti hobusele olulised persoonid olid juba kohapeal.

"Hobune 2010" näitus Soomes

Hobune 2010 on Põhja-Karjalas korraldatav näitus, millele on kutsutud kolme Eesti tõugu: eesti hobune, tori hobune ning eesti raskeveohobune. Kõik huvilised on oodatud osalema ning kaasa elama.

Eesti hobuste jõudluskatsed 2010

14. augustil 2010 toimusid Hiiumaal Linnumäel eesti tõugu noorhobuste jõudluskatsed.

Aivar Kallas tegi eesti hobusest filmi

Mahetalunikul ja hobusekasvatajal Aivar Kallasel valmis veidi enam kui tunni pikkune film eesti hobusest, kirjutab Meie Maa.

EHKÜ aastakoosolek

Eesti Hobuse Kaitse Ühingu aastakoosolek toimus 6. märtsil 2010.a. Matsalu Rahvuspargi keskuses Penijõe mõisas.