Aivar Kallas tegi eesti hobusest filmi

Mahetalunikul ja hobusekasvatajal Aivar Kallasel valmis veidi enam kui tunni pikkune film eesti hobusest, kirjutab Meie Maa.

Aivar Kallase sõnul on 68-minutiline film nii eesti keeles kui ingliskeelse tõlkega ja näitab huvilistele eesti hobuse erinevaid kasutusvaldkondi. “Üritasin filmis näidata hobuse mitmekülgsust, avades tema kasutamist paljudel spordialadel ja muudel aladel, mis nii Saaremaal kui Eestis on arenenud,” rääkis Kallas Kadi raadiole.

Ta lisas, et oleks ülekohtune arvata, et eesti hobune oma tagasihoidlike mõõtmete poolest võiks mingil spordialal maailma tippu kuuluda, kuid spordialasid ja hobisid, kus eesti hobust kasutada saab, on äärmiselt palju ja selliseid hobusetõugusid on maailmas vähe.

Filmi materjali võttis üles ja tegi montaaži Alar Allas, stsenaariumi ja teksti kirjutas Aivar Kallas. Töö käigus salvestati intervjuusid ligi viie tunni ulatuses, filmiti Saare-, Hiiu- ja Muhumaal, kus eesti tõugu hobuseid kõige enam kasvatatakse.

Intervjuusid annavad ja hobustest räägivad Jaan Rooda, Juhan Kuusk, Martin Kivisoo, Koit Tikk, Eesti Hobusekasvatajate Seltsi tegevdirektor Krista Sepp, paljud noored ratsanikud, tippratsutaja ja ratsastaja Andres Treve. Lisaks annavad eesti hobusele omapoolse hinnangu Ölandi hobusekasvatajad.

Filmi saavad kingituseks selles osalejad, filmi jagatakse Eesti hobusehuvilistele, hobusekasvatajatele ja ingliskeelset versiooni levitatakse üle maailma erinevatele ratsaklubidele.