Eesti hobuste tõuraamatu I köide digitaliseeritud

Eesti hobuste tõuraamatu I köide digitaliseeritud
Kõigil eesti hobuse huvilistel on nüüd võimalik Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) kodulehe kaudu tutvuda eesti hobuste tõuraamatu esimese köitega - täkud.
EHSil on kavas tänavu digitaliseerida ka ülejäänud eesti hobuse tõuraamatud. Praegu saab tutvuda ainult I köitega, mis on välja antud 1951. aastal.
Digi-tõuraamatu veebiaadress on http://www.ehs.ee/images/stories/Digitaalsed%20t6uraamatud/Eesti%20Hobuste%20TR,%20I%20koide%20takud.PDF. Digi-tõuraamatud asuvad EHS veebilehe www.ehs.ee parempoolses veerus, mida tasub kindlasti jälgida, kuna sinna lisanduvad töö käigus ka järgmised tõuraamatud.
Tõuraamat algab pikema sissejuhatusega „Eesti hobuse iseloomustus ja tõuaretus“ (eesti ja vene keeles). Raamatu lõpus on toodud olulisemate täkkude pildid. Kuna raamatufail on üpris suuremahuline, siis võtab selle avamine ja sirvimine üksjagu aega, nii et varuge kannatust.
Ja veel üks hea uudis! Aasta alguses teatas Jõudluskontrolli Keskus, et andmebaasis olevate hobuste olulisemaid andmeid saab nüüd näha igaüks aadressil www.jkkeskus.ee/PublicHorse/ehs.  
Tundke huvi ja kontrollige oma hobuste andmeid! Võimalik, et andmetes leidub vigu, teatage nendest Seltsi, et saaks kontrollida ja parandada.