Hipodroomil tehti ajalugu (Täiendatud 4.07.)

Hipodroomil tehti ajalugu  (Täiendatud 4.07.)
 Stardis oli kaheksa puhtatõulist eesti hobust – kõik pärit ühest ja samast tallist, mille omanikuks Jelena Lagutina. Esialgu oli näha mõnesugust võõristust nii hobuste poolel kui ka pealtvaatajate seas, aga kui stardiauto võistlejad stardisirgele tõi, läks tõsiseks jõuprooviks lahti. Enne võistlust oli suurimaks probleemiks, kas eesti hobune suudab  ikka jääda traavile ega kipu galopeerima nii pikal distantsil. Ratsanike põhiülesandeks saigi hobuste vaoshoidmine ja kihutamisele seekord eriti ei mõeldud. Pealtvaatajate hulgas oli kuulda sõbralikku tögamist – „paksud“ eestlased on tulnud jalutuskäigule!
Tegelikult kulges esmakordselt korraldatud ratsatraavi e montè jooks edukalt ja korraldajad võisid igati rahule jääda. Juba stardis ette rutanud 7-aastane ruun Kalver sadulas Maria Hobokoga ei andnudki liidripositsiooni käest ja lõpetasid distantsi esimestena. Teisena lõpetas Kalveri ema, 12-aastane mära Vamor Tatjana Zubenokiga sadulas ja kolmandana 6-aastane mära Räpsi, ratsanikuks Katerina Reiska. Kõik alustanud võistluspaarid  lõpetasid, kedagi ei diskvalifitseeritud, kuigi üksikuid galopikatseid ikkagi juhtus.
Vahemärkusena olgu öeldud, et kõik osalenud hobused olid puhtatõulised eestlased. Pisut segadust võib tekitada eesti hobuse kasvatajate seas hobuste Kalver ja Kardo nimed, kelle ühine isa on täkk Kalle 750E (i Trump 737E, e Riida 3514E, ei Romm 611E, kasv Eva Oberschneider). Kahjuks ei pea hobusekasvatajad alati kinni nõudest panna varsale isa nime esitähega algav nimi. K-tähega algavat nime ei tohiks eesti hobuste hulgas eksisteerida, käesoleval juhul lähtudes täkk Trump 737E järglastest, peaksid nende hobuste nimed algama T-tähega.
Korraldajad jäid võistlusega igati rahule ja Tiiu Saagi sõnul said nad kõvasti julgust juurde teha mõne aja pärast hipodroomil uuesti samasugune ratsatraavi võistlus, millest teatatakse varakult. Siis oodatakse starti hobuseid ka teistest tallidest.
Järgmine monte-jooks ongi juba võistlusgraafikus 14. juulil, ülesandmine toimub kuni 7. juulini e-posti aadresil: inge@hipodroom.ee.

Lisainformatsioon: Eesti Võidusõiduhobuste Kasvatajate Liit,
e-post: tiiu.saag@gmail.com,  tel. +372 507 2776
Allpool väike pildialbum võistluste kulgemisest ja hipodroomil valitsenud meeleolust.
Avadefilee enne võistlust
Stardiauto hakkas liikuma
Start
Kohe alguses asusid juhtima Kalver ja Maria Hoboko
Sünkroonratsutamine
Esiplaanil Kardo ja Anita Žukova
6-aastane mära Rotonda ja Grethe Aikevičius
Pealtvaatajad
Elevus pealtvaatajate hulgas
Võistlejad on jõudnud lõpusirgele
Esimesena läbisid finišijoone Kalver ja Maria Hoboko
Omapärase traavistiiliga tulid teiseks Vamor ja Tatjana Zubenok
Kuue-aastane mära Räpsi ja Katerina Reiska olid kolmandad
Renegat ja Heleri Heinrand
15-aastane mära Tuisu ja Evelina Stahhiv
Pärast võistlust
Võistlus on seljataga
Kõigi osalenud eesti tõugu hobuste omanik Elena Lagutina
Kõik hobused said rosetid
Võidukad  7-aastane ruun Kalver ja Maria Hoboko
Võistluse korraldajad Tiiu Saag ja Tiina Zõbin
Teiseks jäid mära Vamor ja Tatjana Zubenok
Katerina Reiska
Mära Rotonda ja Grethe Aikevičius
Autasustamistseremoonia
Kohtumiseni järgmistel ratsatraavi võistlustel