Edetabelisse on kantud juba 38 eesti tõugu hobust

Edetabeli võistlustest on peetud viis takitsussõidu ning kolm koolisõidu võistlust. Kokku on edetabelisse kvalifitseerunud tänase seisuga 37 hobust. Tegelik osalejate arv on isegi pisut suurem, kuid mõnedel ei ole õnnestunud veel võistlust positiivse tulemusega lõpetada.

Takistussõidus on edetabelisse kantud kokku 27 hobust. Võistlusi on peetud viis - Harjumaal, Tartumaal, Viljandimaal, Pärnumaal ja Saaremaal. Kõige edukamalt on alustanud Rodotendron (2006/R/Ruttar/Vigur), kes on hõivanud kahe õnnestunud võistluse järel esikoha. Üsna väikese vahega järgneb Ralf (2006/T/Rall/Vilkur), kel kirjas punktid kolmelt võistluselt. Kolmandal kohal on Perilas eduka meetrise kõrgusega parkuuri stardi teinud Toonik (2000/R/Tukker/Tuljak). Ning neljas on Saaremaal võidutsenud Erikson (2006/R/Eerik/Vigur).

Koolisõidus on saanud tulemuse kirja 10 paari. Peetud on kolm võistlust Tartumaal, Pärnumaal ja Tallinnas. Osavõtjaid on olnud esialgu tagasihoidlikult kuid edasistelt võistlustelt on oodata lisa. Startimata on paljud tugevamad koolisõiduhobused ja ka kindlasti väga suur hulk esmastartijaid.  Kõik seni startinud on osalenud ühel võistlusel. Edetabelit esimesed on võrdselt Trumm (2001/R/Eesti/Tukker/Pajur) ja Elolinõ (2007/M/Eduard/Rokkar), kes vastavalt võidutsesid A taseme skeemides Toris ja Kilgil. Kolmas on Etalon (2006/R/Elton/Eskort).

Juhime tähelepanu, et võistluste kalendrise on tehtud täiendusi. Lisandunud on hiljuti ERL i kalenderplaani lisatud ponikarika osavõistlused ning koolisõidus üks võistlus Tartumaal juunikuus. Edetabeli täielikul kujul avaldame järgmise kuu alguses kokkuvõtvalt maikuus peetud võistluste kohta.