Kaheksa eesti tõugu hobuse vägev etteaste Eesti meistrivõistlustel

Rokit ja Räpsi autasustamisel.


Takistussõidus osalesid ponide klassis Kati Raidma Ralfil (Vändra RSK), Birgit Loik Toonikul (Tondi RSK), Priit Reinaus Rummu Jüril (Märjamaa SK), Kamilla Alma Vilderson Restal (RSK KRT) ning Hanna Saagpakk Anakeel (RSK KRT). Kati ja Ralf teenisid välja pronksmedali, mis sellises konkurentsis ning keeruka ja maksimaalkõrgusel 105 cm raja juures on tõeliselt suur saavutus. Enamikule ponidele oligi see parkuur liig ning välja langesid enam kui pooled. Ka Toonik esines südilt ning sai tulemuse kirja.
Koolisõidus jagus põhjust hõiskamiseks veelgi enam. Ponide koolisõidus võtsid kaksikvõidu eesti tõugu hobused Rokit ning Räpsi, kel sadulas ratsanikud Marii-Heleen Raidmets (Audruranna RSK) ja Kaisa Falkenberg (Tallinna RSK). Nende sooritused olid kõrgetasemelised ning nauditavad. Selles, et eesti tõugu hobustel on hea ettevalmistuse korral asja koolisõidu kõrgemalegi tasemele, ei kahtle enam keegi.
Koolisõidus tegi kahekümne ühe sporthobuse konkurentsis harrastajate klassis stardi ka täkk Voore Apollo, kes saavutas ratsanik Ingrid Randlahti (Saaremaa RSK) juhtimisel kokkuvõttes seitsmenda koha.
Erilise saavutusega sai hakkama Kaisa Falkenberg, kes osales eesti tõugu märal Räpsi ka juunioride klassi koolisõidus. Tulemuseks fantastiliselt tubli kolmas koht ning pronksmedal.
Neli medalit eesti tõugu hobustele Eesti meistrivõistlustelt ning ülivõrdelised kiidusõnad koolisõidu väliskohtunikult Natalia Petukhovalt on mõnusaks kirsiks tordil. Tõdeti taas: selleks, et eesti tõugu hobuste talenti tõestada, tuleb neid kasutada. Vaid suurt hulka hobuseid proovides ja tööle pannes leiame üles pärlid. Palju õnne kõigile tublidele meistrivõistlustel osalenutele ning medalivõitnutele!


Ingrid Randlaht

Kaisa Falkenberg ja Räpsi lõpetasid õnnelikult esinemise.
2012 aasta EMV ponide koolisõidu autasustamine.
Kaisa Falkenberg ja Räpsi.
Kaisa Falkenberg ja Räpsi.
Marii-Heleen Raidmets ja Rokit.
Marii-Heleen Raidmets ja Rokit Eesti meistri võidutekiga.
Ingrid Randlaht ja Voore Apollo.
Ingrid Randlaht ja Voore Apollo.
Hanna Saagpakk ja Anakee.
Birgit Loik ja Toonik.
Kati Raidma ja Ralf.
Kati Raidma ja Ralf.
Kati Raidma ja Ralf.
Birgit Loik ja Toonik.