Eesti hobune lummas Helsingis messikülastajaid

Vaade EHKÜ boksile messil. Foto Dace Strausa
 Elusuuruses imekauni värvusega eesti hobuse pilt püüdis pilku ja meelitas messihallis lähemale astuma ka neid, kes eesti hobusest seni midagi ei teadnud.
 Koos Soome Eesti Hobuse Ühingu eestvedajate Johanna Sillanpää, Johanna Hakkaraineni ja Mira Sinekariga jagasime möödunud nädalavahetusel kahe messipäeva jooksul innukalt teavet eesti hobuse kohta.
 
Külastajaid oli mitmesuguseid – oli neid, kes MEIE hobusest midagi ei teadnud ja oli neid, kes omavad või ratsutavad eesti hobusega. Väga suur oli huvi suviste turismivõimaluste ja lastelaagrite vastu. Neid, kes igasuviselt Eestis ratsutamas käivad oli päris palju. Üllatuslikult leidus ka neid, kes tundsid tõsist huvi eesti hobuste kasvatamise vastu. Seetõttu sai omamoodi staariks täkk Rotser, kes tänavu Soomes seni puudunud täku kohustused endale võtab.
 
Boksis jagus tõsist arutelu paljudel teemadel, värvustest kuni hobuste kvaliteedi ja kasutamisvõimalusteni. Väga suurt huvi tunti ka augustis Kurgjal toimuva eesti hobuse päeva vastu ning küllap on tänavu oodata sinna ka ülelahe külalisi.
Suur osa Eestist ja ka eesti hobusest on soomlastele siiani avastamata ja pakutavat oleks rohkem kui küllalt.
 
Võib öelda, et soomlane ootab Eestist ja eesti hobuselt peamiselt kahte asja. Esiteks võimalust veeta meeldivat puhkust ning teiseks võimalust osta sobivat ning valmis hobust ratsutamisharrastuse tarvis.
 
Messil käik tekitas kindlasti saginat ja elavdas eesti hobuse huviliste meeli. Selleks, et end nähtavaks teha, tuleb ilmselgelt pingutada. Igaüks, kes tahab praeguses kvaliteedile ja valmis tootele suunatud tarbimises pinnal püsida, peab paratamatult end turu nõudmistega kohandama.
 
Eesti Hobuse Kaitse Ühingu üks funktsioonidest on teabe vahetamine ja laialikandmine. Seekordne mess näitas paraku seda, et enda esitlemiseks ei olda kas valmis või puudub tegelik „toode“, mida turule tuua. See on teema, mis kindlasti väärib arutlemist ka peatselt tuleval üldkoosolekul.
 
Nende päevade jooksul jõudsime arutada oma muresid ja rõõme ka meie sõsarühingu inimestega Soomest. Loodame, et see üritus ergutas ka nende meeli ja vahepeal raugenud jaks sai väikese energiasüsti. SEHY hea käekäik on väga oluline eesti hobusele ning EHKÜ püüab omalt poolt kindlasti aidata nende tegevusele kaasa nii palju kui võimalik.
 
10. juunil toimub Helsingi lähedal Vihtis järjekordne eesti hobuste näitus, kuhu on oodatud ka kõik huvilised ja eesti hobuse sõbrad Eestist.
 
Ingrid Randlaht
 
Mira Sinekari (SEHY), Ingrid Randlaht ja Anu Pärisoo.  Foto Dace Strausa