Hipodroomil toimus järjekordne ratsatraav

Vamor ja Tatjana Zubenok on seni olnud kõige edukamad monte-jooksus.
 Seekord oli stardis 5 hobust ja nagu juba traditsiooniks saanud – kõik nad on ka ühe omaniku - Jelena Lagutina -  hobused.  Parim oli ja kõige kiirema ajaga (2.59,0) läbis 1100 m pikkuse võistlusringi Räpsi, sadulas Anita Žukova. Teine oli Armin, sõitja Katerina Reiska (aeg 3.00,0) ja kolmas Vamor (kõrvalpildil), sõitja Tatjana Zubenok (3.01,6). Järgnesid Renegat ja Heleri Heinrand (3.03,2) ning Rotonda ja Grethe Aikevitsius (3.24,6).
Monte-jooks on nüüd hipodroomil toimunud juba kolmel korral ja võime teha väikest statistikat. Kõige edukam eesti tõugu hobune on olnud 12. aastane helevõik mära Vamor (i Vaks 696E, e Aita 3552E, ei Asti; kasv Jüri Annus Tartumaalt), kes ainsana on osalenud sõitja Tatjana Zubenokiga kõikides toimunud  jooksudes ja olnud ka alati auhinnalisel kohal (1. jooks – II koht, 2. jooks – I koht ja 3. jooks – III koht).
Jääb vaid soovida, et sel suvel alustatud eesti hobuste ratsatraavi võistlused jätkuksid ka edaspidi ning korraldajad pisut rohkem teeksid reklaami sellele üritusele. Osavõtjaid oleks rohkem ning võistlus põnevam!
 
a.r.
Kolmanda monte-jooksu võitja Räpsi võistlusrajal (sõitja Katerina Reiska, pilt on esimeselt võistluselt).
Vamor ja Tatjana Zubenok.
Vamor ja Tatjana Zubenok.