Rokit stardib EMil

Rokit ja Marii-Heleen Raidmets Ruilas toimunud EMV-l
Esmakordselt esineb Eesti ponisportlane Euroopa meistrivõistlustel ja seda meie oma eesti tõugu hobusega, kes nagu teame, on ju ponikasvu. Kuid nagu islandlased pole rahul kui nende 140 cm turjakõrgusega hobuse kohta poni öeldakse, nii ka eestlased on aegade jooksul oma ponikasvu põlistõugu hobust ikka hobuseks nimetanud.
Poolamaal Jaszkowos 26.-31. juulini toimuval  EMil asuvad koolisõidus starti Marii-Heleen Raidmets ja Rokit. Sel kevadel samuti Poolas toimunud võistlustel lunastasid nad selleks pääsme, tulles vabakavas tulemusega 66,417% auhinnalisele viiendale kohale. Paar nädalat tagasi jäid nad  Eesti meistrivõistlustel esimese päeva ebaõnnestumise järel hõbemedalile.
Rokit on puhtatõuline eesti hobune (s 2003, i Ruttar, e Emma, ei Elkar, kasv Toomas Aarma, om Krista Raidmets), kelle kirjust eluloost tuleb pikem artikkel augustikuu Oma Hobus. (Ajakiri jõuab lugejateni järgmise nädala lõpus.)
Kahjuks ei ratsaliidu ega Hobumaailm.ee uudistes pole sõnagagi mainitud Rokiti Eestimaist päritolu. Arusaamatuks jääb, miks me häbeneme oma tõugu?

a.r.