Suvine ERLi Ponikarikas

Maria Johanna Reinstein ja Tarson. Foto: Ago Ruus
Tänavune ERLi suvise takistussõidu ponikarika finaal toimus augusti keskel Perilas. Eelnevalt oli toimunud viis etappi Eestimaa erinevates paikades: Perilas, Väänas, Paikusel, Raikkülas ja Juurimaal. Osavõtt seekord millegagi ei üllatanud – juba aastaid on olnud võistlejate arv enam-vähem sama, küll aga on muutunud ponide koosseis. Üha enam kohtab neil võistlustel Euroopast toodud ratsaponisid.
Head meelt valmistab aga tõsiasi, et meie oma eesti tõugu hobused (kes teatavasti poniklassi kuuluvad) ei ole seetõttu kõrvale jäänud. Kõikides võistlusklassides kohtab esimeste seas ka tublisid ratsapaare eesti hobusega. Vastavalt ERLi juhendile peetakse karikasarja arvestust ainult ratsanike vahel, ponid pole seejuures olulised.
Madalamas klassis – takistuste kõrgus 70/75 cm – tuli karikasarja üldvõitjaks Maria Johanna Reinstein (RSK KRT), kes võistles puhtatõulise eesti hobusega Tarson (ülemisel pildil). Tarson on sündinud ja kasvanud Saaremaal Luulupes Heino Kallase hobusekasvanduses (s 2001, i Tukker 703E, e Riki 3605E, ei Romm 611E) ja on praeguse omaniku juures Kukrumäe Ratsatalus väga universaalne laste ratsahobune: teeb takistussõitu ja koolisõitu ning on ka põhiline invaratsutamise hobune.
Keskmises klassis, kus takistuste kõrgus 80/85 cm, olid Kati Raidma ja Ralf (Vändra RSK) üldkokkuvõttes seitsmendad. Siin oli konkurents ka kõige suurem – osales 34 võistluspaari.
Raskemas võistlusklassis, kus takistuste kõrgus oli 95/100 cm, said suurepärase tulemusega hakkama Hanna Saagpakk ja Anakee (RSK Parkuur), olles lõppkokkuvõttes kolmandad.

a.r.

Hanna Saagpakk ja Anakee. Foto: Ago Ruus
Kati Raidma ja Ralf. Foto: Ago Ruus
Johann Zeiger ja Renegat
Kati Raidma ja Ralf
Helena Palu ja Ramses
Katrin Melts ja Rodotendron
Maria Johanna Reinstein ja Tarson
Mari-Liis Oberg ja Toonik
Katrin Melts ja Rodotendron
Helena Palu ja Ramses
Johann Zeiger ja Renegat
Heleri Heinrand ja Renegat
Kamilla Alma Vilderson ja Resta
Mõnikord juhtub ka nii - Kamilla Alma Vilderson ja Resta
Mari-Liis Oberg ja Toonik