Edu koolisõidus jätkub!

Edu koolisõidus jätkub!
19. juunil peeti Niitväljal ERL suvise koolisõidu karikasarja II etapp, kus ka eesti hobused olid tubli koosseisuga esindatud. Edu seda magusam! Alustati arvukate startidega A klassides, kus eesti tõugu hobune Angela ja Annabel Lõuke (Niitvälja RSK) võitsid laste arvestuses (kuni 16 aastased ratsanikud) tulemusega 66.087%. Samas klassis laste arvestuses osalesid lisaks Angelale eesti tõugu ruunad Amadeus (ratsanik Kristiin Helisalu, Märjamaa SK) ja Ermis (ratsanik Veronika Meriküll, Niitvälja RSK). Harrastajate arvestuses saavutasid Apollo ja Ingrid Randlaht (Saaremaa RSK) teise koha tulemusega 62.717%.
 
Tuju muutus aga ülevaks kui L klassi avatud arvestuses edestasid eesti hobune Ants ja Grete Laarmann pika edumaaga uhkete importkoolisõiduhobuste esindust. Nende võidutulemus oli lausa 69.091%. Võistluste ametkondki oli sellest saavutusest kannustatult elevil ja kuuldus arvamusi, et milleks meile importhobused kui on olemas oma eesti hobune! 
 
Täkk Apollo esines Niitväljal esmakordselt ka L taseme sõidus, sõites välja 60.606%.  
 
Eesti hobuste koolisõidu saavutusi tuleb aga ikkagi jälgida peamiselt kahest aspektist. Esmalt ponispordi seisukohast ja teisalt selle pilguga, et üha enam eesti hobuseid saab väärilise ratsastuse, mis on tõepoolest eriti tähtis. Spetsiaalselt eesti hobustele on tänavu pakkuda veel vaid üks koolisõiduvõistlus, mis peetakse 23. juulil Perilas. Kuid nagu näha, tulevad meie maahobused kenasti toime ka soojavereliste hobuste konkurentsis.
 
Niitvälja ERL koolisõidu karikasarja II etapi tulemused leiab siit.
 
Apollo ja Ingrid Randlaht
Apollo ja Ingrid Randlaht
Apollo ja Ingrid Randlaht
Apollo ja Ingrid Randlaht
Ants ja Grete Laarmann kevadel Veskimetsas
Amadeus ja Kristiin Helisalu Liivakul