Eesti hobuste ratsatraav

Ratsatraavi korraldaja Tiiu Saag ja võitjad
 Olgugi, et järjekordsele ratsatraavi võistlusele oli registreeritud seitse eesti tõugu hobust, seisis stardis ainult neli võistluspaari ja nagu eelmisel korralgi – need  kõik ka ühest ja samast Jelena Lagutina tallist  (kõik osalesid ka kahe nädala eest esimesel monte-jooksul). Kindlad tulijad olid eesti hobused Arabella ja Aida Pärnumaalt (sõitjad Riina Röa ja Maarja Saare). Seekord saadi ka ülesandmie õigel ajal vormistatud, kuid teeremondi tõttu siiski Tallinnasse ei jõutudki. Loodame, et kolmas katse õnnestub!
Kaks meile juba tuntud hobust olid vahetanud ratsanikku – eelmisel korral võitjaks tulnud Kalveriga ratsutas seekord Janis Ruskulis ja ka Arminil oli teine sõitja – Julia Samocha. Vamor Tatjana Zubenokiga  ja Tuisu Evelina Stahhiviga sadulas olid vanad tuttavad eelmisest korrast.
Nagu esimeselgi võistlusel, nii ka seekord moodustus pingerida juba 1100 meetrise distantsi alguses. Juhtima asusid Vamor ja Armin, neile järgnes paraja vahemaaga Kalver ja võistlejaterea lõppu jäi Tuisu. Sellises järjekorras ka lõpetati. Vamori ja Tatjana Zubenoki võiduaeg oli 2.55,7, mis oli sellel paaril parem kahenädala tagusest (siis 2.56.6), kuid see aeg jäi alla tookordse sõidu võitja Kalveri (sõitja Maria Hoboko) ajale 2.52.1. Teine oli Armin (sõitja Julia Samocha) ajaga 2.57,0, Kalvar pidi leppima seekord kolmanda kohaga – aeg 3.00,6 ja viimaseks jäi Tuisu – aeg 3.22,0.
Iga algus on raske, uue ratsaspordiala juurutamine eriti. Tundub, et korraldajatel esialgu visadust ja tahet on – uus eesti hobuste montè-jooks on tulekul. Püüame siin veebilehel jõudumööda jagada asjakohast informatsiooni.
a.r.
Start on antud
Kohe stardis asus võistlejaterivi juhtima Vamor.
Traav hakkab ka hobustele juba meeldima.
Kalvar ja sadulas Janis Ruskulis
Tuisu, sadulas Evelina Stahhiv.
Vamor finišiš.
Teisena lõpetas Armin, sadulas Julia Samocha.
Kalvar ja Janis Ruskulis lõpetamas võistlusdistantsi.
Eesti hobune pakub huvi eriti lastele.
Kalvar ja Janis Ruskulis.
Autasustatakse sõidu võitjat.
Armin ja Julia Samocha olid teised.
Kõik võitjad said diplomid.
Evelina Stahhiv.
Vamor auringil.