Tubli esinemine koolisõidus

Tubli esinemine koolisõidus
Laupäeval 28. jaanuaril peeti Niitväljal ERL koolisõidu karikasarja sisehooaja teine etapp. Vaatamata jahedavõitu ilmale, oli osalejaid palju ja kõikidele startidele kokku kulus enam kui kaksteist tundi.
Eesti hobuseid oli stardis päris palju: Rokit, Räpsi, Renegat, Ants, Voore Apollo ja Tarson, lisaks veel poni Angela võistluspäeva mitteametlikus klassis.
Esmakordselt oli  eesti hobune esindatud nii kõrgel tasemel kui M klassi sõidus. Selle vägitükiga said hakkama Grete Laarmann (LMRK) ja Ants, tagajärjeks 58,22%.
Lihtsamas, A klassi ponide sõidus ning ka laste arvestuses olid teistest tugevamad tulemusega 63,25% Kaisa Falkenberg (Tallinna RSK) ja Räpsi.
Õhtupoolikul olid võitmatud nii ponide keerukamas L klassis kui ka juunioride L taseme arvestuses Marii-Heleen Raidmets (Märjamaa RSK) ja Rokit (pildil), kes sõitsid välja tulemuse 65,6%
Ponide L taseme sõidu kuuest osalejast kolmel olid ratsudeks eesti hobused, lisaks Rokitile osalesid seal ka Räpsi ja Renegat.
Kena algus uuel aastal ning ehk saame märtsis, kui peetakse järgmist etappi, rääkida veelgi enamate eesti tõugu hobuste edukast esinemisest.