Oktoobrikuu Oma Hobu

Oktoobrikuu Oma Hobu
Millest siis seekord ajakirjas juttu on?
Kõigepealt rõõmustav teade eesti hobuse fännidele – rohkem kui muidu leiab kajastamist eesti tõugu hobuse tegevus. Põhjuseks asjaolu, et tänavu möödub 90 aastat ajast, kui ettevõtlikud Läänemaa eesti hobuse kasvatajad asutasid Haapsalus Eesti Maahobuse Kasvatajate Seltsi. Seda tähtpäeva siis Oma Hobu tähistabki suurema tähelepanuga meie omale põlistõule. Pikem ülevaade on Toris toimunud eesti tõugu noorhobuste vabariiklikust ülevaatusest ja sellele järgnenud eesti hobuse päevast Kurgjal. Esimese eesti hobusena käis Euroopa meistrivõistlustel Rokit - ka sellest uues numbris pisut pikemalt. Ajakirja kaanelt vaatavad vastu eesti tõugu hobused Amadeus ja Allegro, kes Anu Pärisoo juhtimisel ja Ingrid Randlahe kaasabil tegid oma esimese stardi paarisrakendis Kurgjal toimunud rakendispordi võistlustel.
Teine peateema kui nii võib öelda, on ratsavibulaskmine. Uus hobuspordiala, mille Euroopa meistrivõistlusedki toimusid tänavu Poolas. Ala tutvustab Marjam Selge, kes ise on ratsavibulaskmisest võlutud.
Jätkuvad traditsioonilised rubriigid: tallilugu on seekord Päärdu tallist, portreteeritava rollis on raskeveohobuste kasvataja Viktoria Kaasik, hobusetõugude tutvustus on jõudnud budjonnõi hobuseni, ühe hobuse lugu aga on seekord ketvusratsust Oopusest.
Teemasid on veel mitmeid – head lugemist!

a.r.