Täkkude näitus Säreveres

Täkkude näitus Säreveres

Eesti Tõugu Hobuse Kasvatajate ja Aretajate Seltsi tänavune aastanäitus toimus Järvamaal Säreveres. Kokku esitleti 13 täkku vanuses 2 kuni 15 aastat. See oli võimalus täkke tutvustada, saada komisjonilt üksikasjalik kirjeldav hinnang ning saada täkule tunnustus.

Esimest korda viidi läbi tarbehobuse rakendikasutuse katse, millest võtsid osa Repliik, Laser, Muuksi Tõrvik, Vesper ja Aiken. Väga meeldiv oli vaadata hobuseid praktilises kasutuses. Maneežis läbiti etteantud lühikese skeemi järgi valik harjutusi vankri ette rakendatult. Kõik täkud täitsid nõutud ülesandeid koostööaltilt ja sujuvalt. Loodetavasti saab sellisest katsetamisest traditsioon.

Saduldatult esitati Voore Roonin, kes näitas liikumisi ratsaniku all. Seejärel esitleti käe kõrval ja vabaliikumisel-hüppel kolmeaastasi ja vanemaid täkke: Tarpan, Tembu, Voore Reegius, Repliik, Muuksi Tõrvik, Torvald, Lurich ja Aiken. Viimastena toodi maneeži kaheaastased Tukat ja Epistel. Hobuste ettevalmistus oli hea ja näitus sujus ladusalt.

Päeva parimaks (Best in Show) valiti Muuksi Tõrvik (isa Tukker, emaisa Anakee, kasvataja OÜ Muuksi Muhe, omanik Margit Martin). Auhinnaks välja pandud kuuajalise rakenditreeningu võitsid Tarpan (isa Voore Tintin, emaisa Apollo, kasvataja ja omanik OÜ Key) ja Lurich (isa Legend, emaisa Aku, kasvataja Aita Naanu, omanik Marge Kuris). Selline praktiline auhind aitab kindlasti parandada täkkude väljaõpet ja mitmekesistab nende kasutamist.

Triin Visamaa